Senin Yolun.Senin Menzilin

359 km.

Göründüğünden daha uzağa. Beklediğinden daha az pahalı.

Herkesin elektrikli motosikletler hakkında sorduğu ilk sorulardan biri, şaşırtıcı olmayan bir şekilde “ne kadar uzağa gider?” dir. Zero Motosiklet, tüm model serisini sunar ve her model ve varyasyonun farklı bir menzil aralığı vardır. Şu anda, kadrodaki en uzun menzil, şehirde 359 km ile Zero S ve Zero SR ZF14.4 + Güç Tankı. Bununla birlikte, yalnızca kasabaya veya şehre dolaşmak için bir motosiklet almak isteyenler için farklı faydalar sunan daha az menzilli bir dizi seçenek vardır. Ne de olsa elektrikli bir motosiklet seçmek, yaşam tarzınız için en iyi seçimi yapmakla ilgilidir.

İhtiyaçlarınızı en iyi karşılayan motosikleti seçmek için, bir günde ne kadar sürdüğünüzü görmenizi öneririz. Kilometrenizi ne kadar yakından izlediğinize bağlı olarak, cevap sizi şaşırtabilir. Motosikletçilerden gelen geri bildirimlere göre, ortalama bir 'sürücü' yılda yaklaşık 5.000-10.000 km yol kat ediyor. Bu, günde ortalama 15-30 km'ye etmektedir. Tüm vakaların %80'inde çalışma mesafesi yine de 20 km'den az. Bir Zero'a sahip olduğunuzda, 20 km size günlük 1₺ değerinde mal olacak. Rutin güç aktarma organlarının bakımı olmadığını da belirtmiş miydik?

4 Faktör

Menzilinizi En Üst Düzeye Çıkarın

Menzil, elektrikli motosikletlerde, benznli motosikletlerinde nasıl değiştiğine benzer şekilde değişir. Bununla birlikte, elektrikli ve benzinli arasındaki en büyük fark, elektrikli bir motosiklette daha kısa bir mesafede enerji tüketiminin ortalaması alınmasıdır. Elektrikli motosikletler akaryakıt istasyonuna sık ziyaretler yerine günlük basit şarjlar için tasarlanmıştır. Sonuç olarak, aynı elektrikli motosiklet genellikle bir tam şarjdan diğerine farklı aralıklar verir.

Aralığı nasıl tahmin edersiniz

Genel olarak bir elektrikli motosikletin menzilinin nasıl etkileneceğini tahmin etmek için dört faktörü kullanabilirsiniz:

  • rota
  • sürüş
  • hava
  • motorsiklet

Bu faktörlerin her birini göz önünde bulundurarak, motosikletin pratik kullanım aralığınızın ne olacağını tahmin etmek için şehir, otoyol veya kombine menzil gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

İletisim: (242) 259-18-28 | Telif hakları saklıdır.